Orvosi rendelő tetőcseréje             (TOP-4.1.1.-15-KO1-2016-00013)

Pályázati azonosító: TOP-4.1.1-15-KO1-2016-00013

Főkedvezményezett: Úny Község Önkormányzata

Kedvezményezett: Dág Község Önkormányzata

Támogatás összege: 10.442.402 Ft

Támogatás mértéke: 100%

Projekt címe: Egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztése Úny és Dág településen

A projekt befejezési dátuma: 2020.09.30.

A fejlesztés helyszínei:

2528 Úny, Béke utca 1., hrsz: 90. és 2522 Dág, Széchenyi tér 35., hrsz: 467/1

Rövid összefoglaló:

Úny Község Önkormányzata Dág Község Önkormányzatával együtt 10,4 MFt támogatást nyert el az egészségügyi alapellátás fejlesztésére.

Úny esetében a rendelő épületnek a korszerűsítésére, a tetőszerkezet cseréjére került sor az Európai Uniós forrásból. Úny község rendelőjében a gyermek és háziorvosi vegyes, valamint a védőnői ellátás áll rendelkezésre a település lakossága számára az egészségügyi alapellátások körében. Az önkormányzat tulajdonában álló épület elavult és korszerűtlen volt. A rendelő épületét fel kellett újítani és a tetőszerkezetét kicserélni. A beruházás része volt az épület leromlott állapotban lévő tetőszerkezetének a cseréje, a rendelő helyiségek belső felújítása, az épület projektarányos akadálymentesítésének megoldása. A projekt részeként új eszközök beszerzésére is sor került.

A fejlesztést követően egy jól felszerelt, korszerű rendelő jött létre, ami az alapfeltétele a jó minőségű alapellátásnak, illetve a háziorvosi praxis és a védőnői ellátás folyamatos betöltöttségének.

Dág Község Önkormányzata eszközbeszerzést hajtott végre a támogatásból, amely a háziorvosi rendelő eszközparkjának a korszerűsítésére szolgált. Az eszközbeszerzés költsége 766.000 Ft volt és az alábbi eszközök megvásárlását foglalta magában:

• 1 db EKG készülék
  • 1 db nővértáska
  • 1 db felkaros automata vérnyomásmérő
  • 1 db pulzoximéter ODI funkcióval
  • 1 db ultrahangos magasságmérő
  • 1 db testzsírmérő mérleg
  • 1 db elektronikus fonendoszkóp
  • 1 db "A" készenléti táska

A projekt eredményeként mindkét településen korszerűsödött az egészségügyi alapellátás.

Közbeszerzési dokumentáció

Fotók