Gondosóra program

Lakossági levél az egyedi szennyvíztisztítók telepítéséhez

Tárgy: Az "Egyedi szennyvíztisztító kisberendezések telepítése Úny községben" című program megvalósítása

Tisztelt Ingatlantulajdonos(ok)!

Tájékoztatom Önöket, hogy az "Egyedi szennyvíztisztító kisberendezések telepítése Úny községben" című programunk kivitelezési munkálatai a Kivitelező (KONTAKT-R Üzletkötő és Kereskedelmi Kft. 8200 Veszprém, Kertalja utca 3.) tájékoztatása szerint 2022. február 21.-vel kezdődő héten megkezdődnek. A Kivitelező a szennyvíz elszivárogtató rendszer vonatkozásában a pályázati tervdokumentációban betervezett szivárogtató alagútat építi ki.

Az eredeti tervek szerint az első félév végére fejeződik be teljesen a beruházás. Első ütemben azok az ingatlanok kerülnek sorra, ahol egy összegben befizették a közműfejlesztési hozzájárulást, illetve nincs tartozásuk. Akik komolyan gondolják hogy igényt tartanak az egyedi szennyvíztisztító berendezésre és tartozásuk van, kérem minél előbb egyenlítsék ki. Olyan ingatlanon, ahol teljes egészében nincs teljesítve a fizetési kötelezettség, nem kezdjük meg a tisztító berendezés kiépítését.

Ígérjük, hogy a lehető legkevesebb kellemetlenség okozásával, rugalmasan fogja a Kivitelező az építési munkálatokat végezni. Kérjük az Önök megértő türelmét és pozitív hozzáállását.

Kérem a beruházás minél gördülékenyebb megvalósítása érdekében szíves együttműködésüket, megértésüket!

Igény esetén a a telepített technológia leírását és a használati útmutatóját át tudjuk adni, de elérhető a https://www.uny-kozseg.hu/hirek/ oldalon is.

Úny, 2022. február 16.

Tisztelettel:     Pósfai József  s.k. polgármester

GRAF Egyedi Szennyvíztisztító Kézikönyve

Menetrend-változás

Önkormányzatunk pályázati támogatásban részesült az Európai Bizottság által a transzeurópai távközlő hálózatok területén működő európai hálózatfinanszírozási eszköz keretében meghirdetett "Az internetkapcsolat előmozdítása a helyi közösségekben WiFi4EU (WiFi4EU-2019-2)" pályázatán.

A pályázat lényege ingyenes WIFI hozzáférés biztosítása Úny község 12 pontján. A 12 helyszín között intézmények és kültéri közterületek egyaránt találhatóak. A rendszer 2020. november 26-tól működik.

Kültéri WIFI hozzáférési pontok (AP-k) helyei:

• Sportpálya /únyi 100 hrsz/,
  • Petőfi téri buszmegálló,
  • Iskola udvara,
  • Kossuth Lajos utcai buszmegálló,
  • Művelődési ház udvara /Úny, Kossuth Lajos utca 12./,
  • Művelődési ház parkosított rész /Úny, Kossuth Lajos utca 12./,
  • Bercsényi utcai buszmegálló.

Beltéri WIFI hozzáférési pontok (AP-k) helyei:

• Orvosi rendelő épülete /Úny, Béke utca 1./,
  • Községháza ügyfélfogadó /Úny, Kossuth Lajos u. 2./,
  • Idősek Klubja /Úny, Kossuth Lajos u. 2./
  • Művelődési ház /Úny, Kossuth Lajos utca 12./,
  • Könyvtár /Úny, Kossuth Lajos utca 12./,

Használati útmutató a GRÜNWALD biológiai szennyvíztisztító rendszerekhez

A HÉTFA Kutatóintézet és Elemző Központ kérése

Nyilvánosság biztosítása  Cserhalmi Andrea Ágnes E.v. pályázati támogatásának