Menetrend-változás

Ahhoz, hogy a nemzetgazdaság egyik pillérét jelentő kisvállalkozások, családi cégek ne csak túléljék a járvány okozta gazdasági helyzetet, de akár megerősödve, megújulva léphessenek tovább, hamarosan egy újabb lehetőség nyílik számukra.

A Magyar falu vállalkozás-újraindítási program keretében összesen 25 milliárd forintra pályázhatnak majd azok a vállalkozások, amelyek tíznél kevesebb embert foglalkoztatnak. Egy cég minimum 2, legfeljebb 10 millió forintra pályázhat, és ez a támogatás kombinálható a 10 millió forintos újraindítási gyorskölcsönnel is. Az elnyert összeg rendkívül széleskörűen felhasználható. Hogy csak pár példát említsek: bérekre, képzésekre, vagy éppen a műhely vagy az eszközpark fejlesztésére. A tervezett beruházás költségeinek akár 70 százaléka is fedezhető lesz a támogatásból.

A már igényelhető Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönről az alábbi linken találnak bővebb információkat,                                https://www.mfb.hu/vallalkozasok/mukodo/hitel/kamatmentes-ujrainditasi-gyorskolcson-hitelprogram-t199-p199

a Magyar falu vállalkozás-újraindítási program részleteit pedig a   https://www.palyazat.gov.hu/  oldalára töltik majd fel a közeljövőben.

Jó egészséget kívánva, üdvözlettel:

dr. Völner Pál sk.                                                                                                        országgyűlési képviselő

Önkormányzatunk pályázati támogatásban részesült az Európai Bizottság által a transzeurópai távközlő hálózatok területén működő európai hálózatfinanszírozási eszköz keretében meghirdetett "Az internetkapcsolat előmozdítása a helyi közösségekben WiFi4EU (WiFi4EU-2019-2)" pályázatán.

A pályázat lényege ingyenes WIFI hozzáférés biztosítása Úny község 12 pontján. A 12 helyszín között intézmények és kültéri közterületek egyaránt találhatóak. A rendszer 2020. november 26-tól működik.

Kültéri WIFI hozzáférési pontok (AP-k) helyei:

• Sportpálya /únyi 100 hrsz/,
  • Petőfi téri buszmegálló,
  • Iskola udvara,
  • Kossuth Lajos utcai buszmegálló,
  • Művelődési ház udvara /Úny, Kossuth Lajos utca 12./,
  • Művelődési ház parkosított rész /Úny, Kossuth Lajos utca 12./,
  • Bercsényi utcai buszmegálló.

Beltéri WIFI hozzáférési pontok (AP-k) helyei:

• Orvosi rendelő épülete /Úny, Béke utca 1./,
  • Községháza ügyfélfogadó /Úny, Kossuth Lajos u. 2./,
  • Idősek Klubja /Úny, Kossuth Lajos u. 2./
  • Művelődési ház /Úny, Kossuth Lajos utca 12./,
  • Könyvtár /Úny, Kossuth Lajos utca 12./,

Lakossági levél az egyedi szennyvíztisztítók telepítéséhez

Használati útmutató a GRÜNWALD biológiai szennyvíztisztító rendszerekhez

A HÉTFA Kutatóintézet és Elemző Központ kérése

Nyilvánosság biztosítása  Cserhalmi Andrea Ágnes E.v. pályázati támogatásának